Scuba School International - SSI

SSI je organizace, která učí dovednosti spojené s potápěním a freedivingem (nádechové potápění) a podporuje potápěčská centra a letovisek. SSI má více než 2500 autorizovaných prodejců a 35 regionálních center a kanceláří po celém světě.

 

 

Již více než 40 let poskytuje SSI školení v oblasti potápění. Vystavuje mezinárodní potápěčské certifikace a vzdělávací prostředky pro potápěče, potápěčské instruktory, potápěčská centra a střediska po celém světě. Společnost SSI byla založena v roce 1970 a rozšířila se do více než 30 servisních středisek. Je zastoupena ve více než 110 zemích a má učební materiály ve více než 30 jazycích.

SSI nabízí mezinárodně uznávané vzdělávací potápěčské programy na všech úrovních - od šnorchlování a základní kurzy potápění až po instruktorské certifikace. Mezi nejvíce rozšířené kurzy patří: Open Water Diver (OWD), Advanced Open Water Diver (AOWD), více než 30 různých specializačních kurzů (jako EAN Nitroxem , hluboké potápění , podvodní navigace , noční ponory a snížená viditelnost, a mnoho dalších). Vzdělávací programy pro vedoucí potápěče začínají u kurzu Divecon (který je kvalifikován jako asistent instruktora) a následně kurz instruktor otevřených vod a výše. Vzdělávací program pro děti s nazývá Scuba Rangers a je pro děti ve věku od 8 do 12 roků.

Vzdělávací program pro technické potápěče se nazývá TechXR (Technical Extended Range). Obsahuje dekompresní potápění, trimixové potápění a další činnosti, které překračují limity pro rekreační potápěče.

SSI byla jedním z průkopníků odborné přípravy v oblasti potápění. Byla první organizací, která vytvořila kompletní tréninkový program.

Hlavní rozdíl mezi SSI a dalšími potápěčskými organizacemi, jako je PADI, NAUI, CMAS a další je, že SSI preferuje potápěčská centra, které jsou určena k zajištění kvality vzdělávání po celém světě.

SSI bylo založeno Robertem Clarkem v roce 1970 v Americe. V roce 2008 získali společnost Doug Mcneese (vlastník NASDS) a Robert Stoss (manažer Scubapro a Seemann Sub) - oba jsou mnoho let ikonami v potápěčském průmyslu. Dne 1.1.2014 získala SSI společnost Mares (společnost vyrábějící potápěčské vybavení), která je zase ve vlastnictví nadnárodní společnosti HEAD.